KOMPOZĪTMATERIĀLU SADALĪŠANA/ 3V LITIJA BATERIJU PĀRSTRĀDE


PROCESA APRAKSTS

Kompozītmateriālus (piemēram, ar šķiedru vai metālu stiprinātu termoplastiku) un cinkotās plastmasas detaļām, piemēram, sanitārajām ierīcēm vai lietotām riepām, var sadalīt to veidojošajos elementos vai arī atsevišķas vielas var tikt noņemtas kriogēnas slīpēšanas ceļā – paņēmiens, kas prasa salīdzinoši nelielu enerģijas patēriņu.

GĀZU PIELIETOJUMS

Šo kriogēno tehnoloģiju, var pielāgot attiecīgajām prasībām un materiāla īpašībām, balstot uz atšķirīgiem lineārās izplešanās koeficientiem un attiecīgo materiālu sabrukšanas potenciālu. Piemēram, ar šķidro slāpekli (-196°C) atdzesēta, gumija saraujas 7,5 reizes vairāk nekā dzelzs. Tā atdzesētus kompozītmateriālus var atdalīt ar piesitiena stresu.

Diagramma: Temperatūras ietekme uz metālu un plastmasas lineāro izplešanos

Kompozītmateriālu kriogēnās sadalīšanas mērķi ir:

  • augsta kompozītmateriālu atdalīšanās pakāpe, jo tīrai individuālai materiāla daļai ir augstāka tirgus vērtība
  • augsta caurlaides spēja pie zemām ražošanas izmaksām
  • izvairīšanās produktu termiskiem bojājumiem
  • putekļu sprādzienu un ugunsgrēku novēršana slīpēšanas laikā

3V LITIJA BATERIJU PĀRSTRĀDE

Litija bateriju atsevišķu sastāvdaļu atdalīšanai un pārstrādei vispirms ir nepieciešams baterijas sasmalcināt un sadalīt smalcinātājā. Gāzu inertās un kriogēnās īpašības kavē nevēlamu litija uzliesmošanu pārstrādes procesa laikā.

Litija parauga sadedzināšana uz nerūsējošā tērauda. Pamatmetāls ļoti augstā temperatūrā reaģē ar atmosfēras skābekli (eksotermiska reakcija). Reakcijā izdalās daudz dūmu.

Messer šajā jomā ir izstrādājis atbilstošu koncepciju un piedāvā savu risinājumu litija bateriju pareizai sadalīšanai.

MESSER RISINĀJUMS

Messer rīcībā ir specializēta testēšanas iekārta, kas piedāvā iespēju gūt labumu no procesa attīstības, novērtēt ražošanas izmaksas vai ražot paraugu partijas. Ar tās palīdzību var veikt atdalīšanas testus, izmantojot šķidru slāpekli vai citas rūpnieciskas gāzes. Visi saistītie parametri, piemēram, atdalīšanas pakāpe, prasības elektrības un gāzes padevei, kā arī caurlaides spēja tiek izmērīti, novērtēti un ir pieejami klientam.

Iespējama arī klienta esošo dzirnavu optimizācija. Var nodrošināt granudzesētājus, slāpekļa kontroles vārstus un temperatūras kontroli, lai veiktu testus ražotnē uz vietas.

 

Rūpniecības nozares